چند خبر داغ سیاسی  

چند خبر داغ سیاسی

تشنج در سخنرانی صفار هرندی

به نقل از عصر ايران ، طبق این گزارش قبل از حضور صفار هرندی در آمفی تئاتر دانشگاه عده‌ای از حامیان میرحسین موسوی كه در انتهای آمفی‌ تئاتر تجمع كرده بودند با در دست داشتن پلاكارد‌ و نماد‌های سبز رنگ  شعار مرگ بر دیكتاتور سر دادند.

* پس از ورود صفار هرندی به آمفی‌تئاتر دانشگاه و هنگامی كه سخنران نشست از وی دعوت كرد تا در محل سخنرانی حضور پیدا كند حامیان موسوی با هو كشیدن‌های مداوم و شعارهای " ننگ ما ننگ ما وزیر ارشاد ما " سعی داشتند جو سالن را ناآرام كنند. صفار هرندی در پاسخ به آنان گفت: حق با شماست، وزیر ارشاد شما اكنون در خارج از كشور است و تعداد همسرانی كه اختیار كرده مایه شرم وی شده و این وزیر ارشاد دولت اصلاحات از ترس همسران خود به خارج از كشور پناه برده است.


برخی دانشجویان حاضر در سالن در این هنگام با دست زدن سخنان صفار هرندی را تایید كردند.

* هنگامی كه صفار هرندی قصد داشت سخنان خود را آغاز كند حامیان موسوی با شعار " یاحسین میرحسین " سعی داشتند اجازه ندهند تا صفار هرندی سخنرانی خود را آغاز كند. و صفار هرندی در مقابل این اقدام آنان اظهار داشت: انشاء‌الله خداوند به میرحسین موسوی كمك كند تا وی از این مخمصه خارج شود. وی افزود: این یا حسینی كه شما سر می‌دهید همانی است كه عده‌ای در كربلا سر می‌دادند تا صدای حسین‌بن‌علی (ع) به گوش كسی نرسد.

برخی از دانشجویان در جلسه سخنرانی محمدحسین صفارهرندی، وزیر سابق ارشاد با پشت کردن به تریبون، کفش‌های خود را در دست گرفتند و شروع به شعار دادن کردند.

(اینم از تربیتشون)

* حامیان میرحسین موسوی سپس شعار " بسیجی واقعی همت بود و باكری را " سر دادند كه صفار هرندی در پاسخ آنها گفت: همین طور است شهدای واقعی همت، باكری و سردار شوشتری بوده‌اند.

* صفار هرندی در واكنش به شعار " نصر‌من‌الله و فتح‌ قریب مرگ بر این دولت مردم فریب " حامیان موسوی خاطرنشان كرد: مشخص است كه چه كسانی در زمان حكومت خود مردم فریبی می‌كردند.

* صفارهرندی در پاسخ به شعار این گروه افراطی كه شعار "تا احمدی‌نژاده، هر روز همین بساطه " را سر می‌دادند، خاطرنشان كرد: پس از نظر شما كه مثلا معنی دیكتاتوری و دموكراسی را فهمیده‌اید، كسانی كه 24 میلیون رأی آورده‌اند باید حكومت را به كسانی كه نیمی از این رأی را آورده‌اند را باید تحویل دهند؟

* صفارهرندی در ادامه جلسه خطاب به حامیان موسوی گفت: شما كه دوستان خوبی برای خاتمی نبودید و در دوران دولت اصلاحات از وی عبور كردید و حالا هم به جایی خواهید رسید كه از موسوی نیز عبور خواهید كرد و ما نگران مخالفت‌‌های شما نیستیم.

* حامیان میرحسین موسوی در این هنگام شروع به فحاشی مستقیم به صفار هرندی كردند كه صفار هرندی در پاسخ اظهار داشت: باید برای شما درس اخلاق گذاشت. شما باید در كلاس اول دبستان بنشینید تا برایتان مشخص شود عدد 24 بزرگتر است یا عدد 13!

* صفار هرندی در ادامه و در خصوص شعار "بسیجی واقعی، همت بود و باكری " حامیان موسوی تاكید كرد: شما فقط حامیان بسیجیانی هستید كه به شهادت رسیده‌اند و اگر همت اكنون زنده بود معلوم نبود شما چه بلایی سر وی می‌آوردید اما باید توجه داشته باشید همت همان كسی بود كه به عنوان اولین فرمانده در منطقه لبنان حاضر شد و به مبارزه با رژیم صهیونیستی پرداخت .

* صفار هرندی در پاسخ به شعار حامیان سبز مبنی بر "روحانی واقعی منتظری و صانعی " نیز تصریح كرد: قابل توجه شما، منتظری همان كسی است كه از سوی امام خلع شد.

 گردآوری:گروه خبر سيمرغ

منبع:asriran.com

 

توطئه ترور يكی از مسئولان نظام به وسيله ماموران نظام خنثی شد.

به گزارش ایلنا،روابط عمومی وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌‌ای اعلام كرد:به دنبال پیگیری اطلاعاتی و تلاش‌های مستمر سربازان گمنام امام زمان (عج)، توطئه طراحی‌شده بیگانگان برای ترور یكی از مسئولان نظام خنثی شد.
بر اساس اسناد و مدارك كشف‌شده، تروریست‌های مزدور قصد داشتند با طراحی و هدایت سازمان جاسوسی آمریكا در ادامه اغتشاشات و فتنه‌ای كه پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در كشور به وجود آمد، با هدف القای فضای ناامنی و ایجاد درگیری‌ میان جنا‌ح‌های مختلف سیاسی، یك چهره سیاسی نظام را ترور كنند.
بنا بر اطلاعات به دست آمده، تروریست‌ها درصدد بودند اولین بار در روز رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیران پیشنهادی دولت دهم و چند روز پیش در آستانه سالروز حماسه 13 آبان و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، یكی از خدمتگزاران دولت را مورد سوء قصد قرار دهند.
سربازان گمنام امام زمان (عج) طی یك عملیات گسترده و ضربتی موفق شدند ضمن شناسایی و دستگیری تعداد پنج نفر تروریست، مقادیری سلاح جنگی و مهمات مربوطه به همراه صدا خفه‌كن و تجهیزات ارتباطی و فنی را كشف و ضبط نمایند.
وزارت اطلاعات به ملت شهیدپرور ایران اطمینان می‌دهد فرزندان گمنام شما همواره با اقتدار و هوشیاری كامل از دستاوردهای انقلاب اسلامی پاسداری می‌كنند و ضمن حفاظت از امنیت مردم و نظام، مزدوران و فتنه‌گران را به دست عدالت می‌سپارند.

 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
 
منبع:ilna.ir
 
روزنامه الشرق الأوسط در ادعایی مضحک نوشت: امام‏جمعه مشهد در خطبه‏های دیروز خود گفت که مشهد باید قبله مسلمانان جهان شود
به نقل از تابناك ، روزنامه الشرق الأوسط چاپ لندن در ادامه لجن‏پراکنی‏های خود علیه جمهوری اسلامی، امروز نوشت پس از آنکه رهبر، رئیس‏جمهور، مراجع وعلمای ایران در هفته گذشته به شدت به عربستان در رابطه با اهانت به ایرانیها و شیعیان در موسم حج اعتراض کردند، روز گذشته نیز احمد علم‏الهدی امام‏جمعه مشهد و نماینده آیت‏الله خامنه‏ای در این شهر در خطبه‏های خود در نمازجمعه خواستار تغییر قبله از مکه مکرمه به مشهد شده است!!

الشرق الأوسط در ادامه به نقل از خبرگزاری فارس ایران آورده: علم‏الهدی گفته است، مشهد باید قبله مسلمانان شود و نه حجاز و عربستان؛ چراکه مکه در دست مستکبرین اسیر شده است.

به گفته این روزنامه سعودی، نماینده آیت‏الله خامنه‏ای در خطبه خود نقل کرده که کشور سعودی به پایگاهی برای وهابیت بدل شده و همانگونه که عراق از لوث وجود غاصبان پاک شد، حجاز نیز باید همینگونه شود؛ مشهد هم به تنهایی امکان تبدیل شدن به قبله مسلمانان را دارد.

در همین حال «شیخ عبدالعزیز آل الشیخ» رئیس امور حج در عربستان به الشرق الأوسط گفته است، ایرانیها می‏خواهند حج را به مکانی برای برگزاری ادعیه باطل و ارائه اهداف ویرانگر خود به جای مکانی برای اطاعت و عبادت تبدیل کنند!

آل الشیخ که رئیس گروه افتاء و مفتی اعظم عربستان نیز هست، گفته این سخن به هیچ وجه صحیح نیست؛ چراکه سخن قطعی رسول خداست که این سرزمین تا قیامت حرم امن الهی و قبله‏گاه مسلمانان باقی خواهد ماند. او همچنین درباره مراسم برائت از مشرکین ایرانیها گفته است، این مراسم از اساس باطل بوده و در آن شعارهای گمراه‏کننده سر داده می‏شود.

این در حالی است که هم‏اکنون جمهوری اسلامی، رهبری و مقامات آن، به دلیل اتخاذ مواضع ضد استعماری، در اوج محبوبیت در بین مسلمانان جهان قرار دارند و مراسم برائت از مشرکین نیز هر ساله با استقبال حجاج غیر ایرانی برگزار می‏گردد. شاید خشم از همین مسأله رسانه‏های وابسته را به این موضع‏گیری‏های کذب و غیراصولی کشانده است.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
منبع:tabnak.ir
 
 
 
 
حیدری ٫مجری معروف گمشده 
 
 

 
 
به نقل از خبر آنلاين ، مسئول دفتر پخش خبر صداوسیما اعلام کرد: «مرتضی حیدری به خارج از ایران سفر کرده و یک ماه دیگر نیز از این سفر باز می‌گردد.»
در پی شایعاتی که در مورد ناپدید شدن مرتضی حیدری مجری اخبار و برنامه‌های تحلیلی صداوسیما انتشار یافت، مسئول دفتر پخش خبر صداوسیما خبر از سفر یک ماهه او به خارج از کشور داد، این در حالی است که طبق همین شایعات برخی منابع از دستگیری او به دلیل اقدام به پناهندگی خبر می‌دادند.
روز گذشته خبری با عنوان «شایعه گم شدن مرتضی حیدری» در سایت‌ها انتشار یافت و در مدت زمان کوتاهی به محافل مختلف راه یافت و بحث‌ها و گمانه زنی‌ها در مورد دلایل احتمالی این گم شدن آغاز شد.
 ماجرا از اینجا شروع شده بود که حیدری از هفته گذشته در برنامه‌های تلویزیونی حاضر نمی‌شد و برخلاف آنکه هر شب یا به عنوان مجری اخبار ساعت 21 تصویر او در قاب تلویزیون نقش می‌بست و یا در برنامه‌ای تحلیلی حاضر می‌شد، از ابتدای هفته جاری چهره او در تلویزیون دیده نشد تا به این شکل شایعات در مورد او جان بگیرد. بالاخره خبری با عنوان گم شدن او انتشار یافت.
شایعات در این مورد، به دستگیری حیدری اشاره می‌کندکه او قصد داشته از کشور آمریکا پناهندگی بگیرد و پیش از آنکه موفق به این کار شود، دستگیر شده و تلاش‌های او بی‌نتیجه مانده است. اما خبر رسمی از سوی خانم نیکویی، مسئول دفتر پخش خبر صداوسیما که حاضر نشد نام کامل خود را بیان کند، به این ترتیب عنوان شد. او به خبر گفت: «مرتضی حیدری از هفته گذشته به خارج از ایران سفر کرده و یک ماه دیگر نیز از این سفر باز می‌گردد.»  آخرین شنیده‌ها حاکی است حیدری احتمالا برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته و ممکن است بازگشت وی بسیار بیشتر از یک ماه طول بکشد.
مرتضی حیدری در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به عنوان مجری با کاندیداها در شبکه دوم سیما گفت‌وگو می‌کرد. پس از برگزاری انتخابات نیز تا مدتی عنوان می‌شد او تمایلی به حضور در برنامه‌های خبری و اجرا ندارد تا اینکه تصویر او روی آنتن رفت و در ادامه به عنوان مجری با محمد عطریانفر، سعید شریعتی و سعید حجاریان درباره اعتراف‌های آنان گفت‌وگو کرد. آخرین گفت‌وگوی او نیز با رئیس‌جمهور در تلویزیون پخش شد.
 
خبر مرتبط:
 
منبع:khabaronline.ir
 
امیدوارم خوشتون اومده باشه
نظر یادتون نره
نوشته شده توسط : هستی | جمعه پانزدهم آبان ۱۳۸۸ | 23:9 | لينک ثابت | موضوع: |